10 лютого 2017 року в актовому залі школи
було проведено захід "Світ чаю та фіточаї України",
який проходив в рамках місячника
природничо-математичних наук.
Підготували свято чаю учні 6-их та 10-го класів разом із своїми класними керівниками. Ведучі розповіли цікаві факти з історії появи різних сортів чаю, його корисні властивості.
Оскільки найбільше цей напій припав до душі англійцям, то вони створили спеціальний етикет чаювання. Десятикласники презентували присутнім чайну церемонію по-англійськи. Ми побачили, як вишукано виглядає і сервіровка столу, і порцеляновий посуд. До класичного чаю обов'язково має подаватися молоко. Старшокласникам вдалося чудово передати атмосферу чаювання по-англійськи, родзинкою якого залишається дотримання правил етикету.
У багатьох країнах світу заварювання чаю - це справжнє мистецтво, секретами якого поділились з присутніми учні 6-Б класу. Майстерна гра акторів, одягнених в кімоно, перенесла усіх в Японію. Традицією чайної церемонії є те, що вона проходить у тиші та мовчанні. Можна тільки позаздрити японцям, адже вдихаючи аромат цілющого напою, можна помріяти про вічне.
В Україні також є свої традиції чаювання. Про них розповіли учні 6-А класу. Виявляється, наші предки здавна любили чай і вміли смачно його заварювати. Для цього використовували запашні, цілющі трави. Щоб зміцнити імунітет, потрібно вживати відвар шипшини. Чай з меліси заспокоїть, а настій з липового цвіту прожене простуду. Діти не тільки розповіли про лікувальні властивості трав'яних чаїв, а й запросили у лабораторію чаю для дегустації та пригощали гостей, щоб ті ніколи не хворіли.
Учні, а також учителі взяли участь у вікторині "За чайним столом", дізналися корисні поради щодо приготування чаю за знаком зодіаку та результати соціологічного опитування "Який чай ми п'ємо".
На мою думку, найкраща чайна традиція - це те, що корисний напій збирає усіх друзів, рідних, знайомих за одним столом. Саме тому свято чаю зібрало нас у дружнє коло для приємного спілкування.
Учениця 6 - А класу Морох Христина
|